Działki budowlane w Lublinie i okolicach

7 października 2010
By

Jesień to dobry moment, żeby kupić działkę, a potem, zimą, umawiać się z budowniczymi, zamawiać materiały i załatwiać formalności. A na wiosnę ruszyć z budową domu.

LUBLIN
Obecnie około 230 złotych za metr kwadratowy, w 2009 roku (III kw)
około 180 złotych za metr.

Okolice Lublina

Działki między Stary Gajem a Zalewem Zembrzyckim to tereny dobrze skomunikowane z miastem, z ogromnymi walorami krajobrazowymi. Mamy tam las i wodę. Ceny: od 100 zł/mkw. Podobne ceny działek są w okolicach Świdnika, np. w miejscowościach Nowy i Stary Krępiec. Generalnie w odległości ok. 5 km od Lublina mamy ceny od ok. 100 zł/m. kw. w górę.

Tereny przy obwodnicy

Ceny wytycza również przyszła obwodnica Lublina.  Działki położone w odległości ok. 500 m od szosy, będą dużo tańsze. Dotyczy to m.in. Jakubowic Konińskich, Ciecierzyna, Konopnicy, Pliszczyna, Jastkowa – wyjaśnia Papliński. – Będzie obowiązywał podział na tereny przed i za obwodnicą. Te bliżej Lublina będą droższe.

Droższe, ale bardzo popularne, działki są w Marysinie i Natalinie.

Ceny wahają się tam od 200 do 300 zł/mkw. To tereny dobrze skomunikowane z miastem, dojeżdża tam miejski autobus. Stąd taki popyt i cena. Trochę mniej, bo poniżej 200 zł/mkw zapłacimy za działki w Dysie i Jakubowicach.

KOMENTARZ  SZYBKO.PL

W przypadku działek budowlanych, jak i innych nieruchomości, podstawowym kryterium wpływającym na cenę jest lokalizacja, rozumiana przede wszystkim jako odległość od centrum miasta, ale także jako możliwości transportowe (czym i jak można się przemieszczać) – mówi Marta Kosińska z serwisu nieruchomości Szybko.pl. – Chodzi też o atrakcyjność danej okolicy. To położenie w okolicy lasu, czy wody, ale również dostępność różnego rodzaju usług, zaplecza socjalnego, sklepów.

Tags: ,