EURO 2012 szansą na ponadprzeciętne zyski

20 kwietnia 2012
By

Co czeka kibiców w Polsce?
UEFA przedstawiło swoje wytyczne, dotyczące ilości miejsc noclegowych, które powinny być dostępne podczas mistrzostw. W Warszawie zgłoszono zapotrzebowanie na 100 tys. miejsc, w Gdańsku na 85 tys., a w Poznaniu i Wrocławiu po 50 tys. Z drugiej strony spółka PL.2012, biorąc pod uwagę lokalizacje położone w promieniu 2 godzin jazdy od miast gospodarzy, oszacowała, że dostępnych jest około 200 tys. miejsc w rejonie Gdańska, 85 tys. w Warszawie, 64 tys. w Poznaniu i 60 tys. we Wrocławiu. Takie wyniki to przede wszystkim pochodna charakteru danego regionu. W Gdańsku, a właściwie w Trójmieście, czyli jednej z najatrakcyjniejszych lokalizacji turystycznych w Polsce, naturalna jest duża dostępność miejsc, przekraczająca nawet zgłaszane zapotrzebowanie. W Poznaniu, który od dziesiątków lat odbywają się różnego rodzaju targi, baza dostępnych noclegów również jest wystarczająca, podobnie jak we Wrocławiu. Z szacunków wynika, że najtrudniej będzie o nocleg w Warszawie.
Jak kibice szukają noclegów?

Obecnie Internet jest pierwszym miejscem, gdzie rozpoczyna się poszukiwania. Najłatwiej odnaleźć tam oferty hoteli, które są naturalnym i zazwyczaj pierwszym wyborem zagranicznych turystów. Jednak hotele na czas Euro 2012 często już nie dysponują miejscami lub też odstraszają ceną.
Alternatywą są działające już od kilku miesięcy serwisy internetowe z ofertami wynajmu. W serwisach tych można odnaleźć mniejsze hotele, motele, pensjonaty, ale również, a może przede wszystkim oferty osób prywatnych: mieszkania, apartamenty ale także pokoje. Do łatwych do odnalezienia i przejrzenia przez zagranicznych kibiców należą: Polish Pass z 2000 obiektów noclegowych; http://accommodation.2012life.eu, gdzie jest około 630 ofert pokoi, mieszkań, apartamentów i pensjonatów; dostępna w jednym z 35 wybranych języków strona: accommodation-Euro2012.com z 1300 ogłoszeniami czy stayEuro.com.
Jaki budżet powinien przygotować kibic Euro?

Dostępnych ofert nie jest zbyt wiele, biorąc pod uwagę jak duże jest zapotrzebowanie na miejsca noclegowe. Znając przedsiębiorczość Polaków, można się jednak spodziewać, że w najbliższych tygodniach pojawi się więcej anonsów od osób prywatnych. Największego zapotrzebowania na dodatkowe, prywatne kwatery możemy się spodziewać w Warszawie, ale we wszystkich miastach będzie to dla kibiców atrakcyjna alternatywa.

Za plus obecnej sytuacji, z punktu widzenia kibiców, należy uznać duże zróżnicowanie cen ofertowych. Najtańsze kwatery można znaleźć nad morzem, gdzie koszt wynajmu pokoju zaczyna się od 25 złotych za dobę, a mieszkania czy apartamentu za już 100-120 złotych. Nieco drożej jest we Wrocławiu i Poznaniu, a najwięcej trzeba zapłacić w Warszawie.

Nietrudno przewidzieć, że w ostatnich tygodniach i dniach przed mistrzostwami, ofert w przystępnych cenach zabraknie. Analizując aktualną sytuację i dostępne możliwości można oszacować, że kibice muszą przeznaczyć na noclegi minimum 30 euro na dobę.

Źródło: www.accommodation-euro2012.com

Długość pobytu nie może być krótsza niż 3 dni Źródło: opracowanie własne