Raport wrzesień 2012 – ceny najszybciej spadają w Sopocie

9 października 2012
By

Nie zmniejsza się tempo spadków cen nieruchomości. We wrześniu ceny są niższe o kolejny punkt procentowy w stosunku do sierpnia. Największy spadek dotyczy Sopotu, gdzie kolejny już miesiąc mamy do czynienia z ponad 3% obniżką. W rezultacie metr kwadratowy mieszkania jest o 1000 złotych tańszy niż we wrześniu 2011.

Nadal w szybkim tempie tanieją mieszkania w Łodzi – we wrześniu o 1,6%, w Szczecinie -1,7%. W tempie szybszym niż średnia dla wszystkich miast spadają również ceny w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku. Trudno spodziewać się zmiany tej tendencji, mimo iż zazwyczaj jesień jest dobrym okresem na rynku nieruchomości, w którym ożywia się popyt i zawartych zostaje wiele transakcji.

W ofercie najłatwiej znaleźć mieszkanie dwupokojowe. Lokale takie mają średnią powierzchnię 47 metrów kwadratowych i stanowią 40,5% podaży. Duży odsetek stanowią również mieszkania trzypokojowe – 34,5%. Kawalerki to około 12% mieszkań wystawionych na sprzedaż. Niewiele – zaledwie 2,5% to duże mieszkania o powierzchni ponad 120 metrów – 5 pokojowe i większe.

Źródło: Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera

 

*** – ***

 

RAPORT szybko.pl i Expandera – wrzesień 2012 jest do pobrania w formacie PDF

Aby otworzyć plik PDF potrzebujesz odpowiedniego oprogramowania ADOBE, do pobrania ze strony: PDF reader