Szybko.pl obejmuje patronat nad poradnikiem

22 marca 2011
By

W kwietniu 2011 w księgarniach oraz w internecie dostępna będzie książka „Jak kupić mieszkanie”. Portal internetowy www.szybko.pl już w 2007 roku, w czasie gorączki zakupowej przygotował i przeprowadził akcję edukacyjną „Szybko na swoim”. Efekty tej akcji można znaleźć na stronie:  http://cms.szybko.pl/SzybkonaSwoim . W tym roku objęliśmy patronatem publikację, która opisuje ten temat w aktualnych warunkach rynkowych.

Autorem książki jest Jacek Chołoniewski – niezależny ekspert i dziennikarz ekonomiczny. Informacja od wydawcy  „Jak kupić mieszkanie”

Przeciętnemu człowiekowi rzadko zdarza się sprzedawać lub kupować mieszkanie, dom lub działkę budowlaną. W tej roli jest więc zazwyczaj nowicjuszem, choć w innych dziedzinach życia może mieć duże doświadczenie i wiedzę. Często się zdarza, że dopiero po transakcji okazuje się, jakie błędy zostały popełnione – w myśl przysłowia „mądry Polak po szkodzie”. Książka „Jak korzystnie kupić lub sprzedać mieszkanie – praktyczny poradnik” została napisana właśnie po to, aby osoby kupujące lub sprzedające mieszkanie były „mądre przed szkodą” i dzięki temu potrafiły jej uniknąć. Omówiono w niej, krok po kroku kolejne zagadnienia związane z zakupem mieszkania: kiedy jest odpowiedni moment na dokonanie transakcji, czy lepsze jest mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego, czy i jak korzystać z usług agencji nieruchomości i doradców finansowych, jak załatwić kredyt mieszkaniowy, jak przebiega finalizowanie transakcji u notariusza – to tylko niektóre z wielu zagadnień poruszonych w książce.

Osoba, która nie ma własnego, odpowiedniego lokum często się waha pomiędzy wynajmem mieszkania a jego zakupem. W książce szczegółowo omówiono wady i zalety każdego z tych rozwiązań pomagając w podjęciu racjonalnej decyzji także i w tym zakresie.

Książka zawiera też rady dotyczące sprzedaży mieszkania. Jednak rad tych jest dużo mniej niż rad dla kupującego, którego rola jest o wiele trudniejsza.